DÁREK ke každé objednávce-dřevěná visačka na dáreček pro vašeho mazlíčka! Vážení zákazníci, GARANCE DODÁNÍ DO VÁNOC u zboží "na objednání"-DO 24.11.2024

Hurá ven!

Created Date: 2020-04-26

Jak správně vybrat potřeby na venčení?

Na trhu se objevuje řada různých obojků/postrojků a vodítek pro malé savce (morčata, králíčky, kočky, malé rasy psů a štěňata). Jak se v nich vyznat? Jak poznat to kvalitní hned napoprvé?

Dobrý postroj by rozhodně neměl být lepený, ale šitý, a měl by být vyrobený z kvalitního materiálu. Zde se výborně osvědčil polypropylen, ale také bavlna. Samozřejmě původ výrobku nebo materiálu, ze kterého je vyroben, se bohužel na první pohled poznat nedá. Nicméně nitě trčící z výrobku a dobře neupravené spoje a konce by pro nás měly být signálem, že to asi nebude to pravé. Také je potřeba dát si pozor na trojzubce, určitě bychom neměli volit kovové, ale plastové, pevnostní (jsou lehké a zároveň bezpečné).

Máme sáhnout raději po obojku, anebo je lepší používat postroj?  Zde jednoznačně můžeme odpovědět, že obojek je použitelný výhradně pro pejsky a pro kočičky; pro králíčky či morčátka doporučujeme určitě používat postroj, obojek pak pouze v případě, že k němu nebudeme připínat vodítko a měl by snad být pouze na ozdobu.

Jaké základní typy postrojů vlastně známe? A jakou vybrat jejich velikost?

Zde lze jednoznačně doporučit postroje velmi dobře nastavitelné. Mluvíme-li u králíčcích,  obecně lze rozlišit pouze dva druhy: postroj na běžného zakrslého králíčka a postroj na polishe (zakrslý zaječí), který je výrazně menší. Šířku popruhu určitě doporučujeme 10mm, souvisí to i s použitými trojzubci, širší budou králíčka obtěžovat. Širší popruh lze však použít třeba na hřbet či na vodítko. Klasické rozměry sedící většině ušáčků jsou zhruba tyto: Obvod - krk: od 16-24cm, hrudník: od 24-40cm.

Nyní si posviťme na vodítka - jak je to vlastně s jejich délkou? Zdá se, že se nejvíce osvědčuje délka 2,5 m, takto dlouhé vodítko lze použít jak na králičí hop, tak i na běžné vycházky. Pro sporty s králíčkem však můžeme doporučit i vodítko delší, např. 3m.

Znáte to - postrojek a vodítko si pořídíme a máme doma, ale to nejdůležitější má teprve přijít: Jak správně postroj nasazovat a jak zvířátko na něj zvykat? Tak ze všeho nejdříve je potřeba mít se zvířátkem navázaný dobrý vztah, vybudovat si u něj důvěru a postroj potom nasadit ve chvíli, kdy nám mazlík plně důvěřuje. Obecně lze také doporučit králíčkovi postroj nasadit buď na klíně, anebo i na zemi, určitě však mimo klec! Nejprve je potřeba králíčka mít v klidu, jako první potom zapínáme pásek okolo krku, teprve potom pásek hrudní. Zvykání záleží na jednotlivém králíčkovi, někteří tak důvěřují svému majiteli, že nasazený postroj vůbec neřeší. S těmi je pak možné jít ven ihned. U některých je však lepší na postroj zvířátko zvykat postupně. Králíčkovi nasadíme postroj a necháme jej volně proběhnout třeba po bytě. Pokud mu postroj vadí, tak jej po pár minutách sundáme, mazlíčka odměníme a zkusíme to zase později. Tento postup budeme opakovat i několik dnů, ale vždy v klidu. Hodně záleží na tom, zda je v pohodě majitel - potom totiž bude v pohodě i králík :-) Pak stačí už jen k postroji přicvaknout vodítko a hurá ven!

 

Leave A Comment

Captcha